شنا
درخشش خیره کننده شناگران اصفهانی در انتخابی المپیک جوانان
  • ۱۳۹۷/۰۲/۰۲ (۰۹:۰۲)شناگران استان اصفهان در مسابقات انتخابی المپیک جوانان درخشش خیره کننده ایی دارند.
به گزارش روابط عمومی هیات شنای استان اصفهانi، روز گذشته(یکشنبه) مرحله مقدماتی روز دوم مسابقات انتخابی المپیک جوانان تایلند پیگیری شد. نمایندگان ایران در سه ماده ۱۰۰ پروانه، ۵۰ آزاد در رده سنی جوانان و ۵۰ پشت در رده سنی بزرگسالان به آب زدند و چهار شناگر ایران جواز حضور در فینال ماده‌های خود را بدست آوردند.
در مرحله فینال ابتدا علیرضا یاوری شناگر خمینی شهر در ماده ۱۰۰ متر پروانه به آب زد. یاوری که در مرحله مقدماتی با ثبت زمان ۵۷:۳۵ رکورد ورودی B المپیک جوانان را کسب کرده بود در فینال با زمان ۵۷:۲۸ بر سکوی نخست ایستاد و طلای ماده ۱۰۰ متر پروانه را بر گردن آویخت.
در ادامه متین سهران شناگر اصفهانی و رشیدی که راهی فینال ماده ۵۰ متر آزاد شده بودند با حریفان خود به رقابت پرداختند. متین سهران که موفق به کسب ورودی B رقابت‌های المپیک جوانان شده بود در فینال با ثبت زمان ۲۴:۰۷ سومین مدال طلای ایران در این مسابقات را به ارمغان آورد. علی رشیدی نیز با زمان ۲۴:۶۱ در رتبه چهارم قرار گرفت. در پایان سینا غلامپور آخرین نماینده تیم ملی ایران در روز دوم این مسابقات در ماده ۵۰ متر پشت به آب زد و با توجه به انجام خطا از کسب مدال باز ماند.
نتایج مرحله فینال شناگران ایران در روز دوم مسابقات انتخابی المپیک جوانان تایلند/یکشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۷:
ماده ۱۰۰ متر پروانه رده سنی ۱۶ الی ۱۸ سال:
علیرضا یاوری با ثبت زمان ۵۷:۲۸ بر سکوی نخست ایستاد. کسب ورودی ( (B
ماده ۵۰ متر آزاد رده سنی ۱۶ الی ۱۸ سال :
متین سهران با ثبت زمان ۲۴:۰۷ بر سکوی نخست ایستاد. (کسب ورودی B)
علی رشیدی با ثبت زمان ۲۴:۶۱ چهارم شد.
ماده ۵۰ متر پشت رده سنی بزرگسالان :
سینا غلامپور